Mercimek Kepeği
Mercimek Kepeği

Mercimek Kepeği

0,00
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : 20,00 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 16,00 ₺(KDV Dahil)

Mercimek Kepeği (200 gr) Yerli Üretim & Doğal Ürün

200 g

Artır Azalt

BİR MUCİZE


Mercimek Kepeği
Mardin'de hamam gelenegi sosyalleşmenin en önemli rituellerinden biridir.
Hamama gittiğiniz zaman eşyalarınızı bıraktığınız  locadan, hamamın kurmasına kadar olan her aşamada mutlaka uygulanan bir rituel zinciri karşınıza çıkar. 

Hamam sıhhattir. Ancak kişisel bakim icin hamamda geçirilen sürede, kullanilan mis gibi sabunlar, sabunun suda kalıp erimemesi icin kullanılan bakır kildan, hamam tası, kese, banyo lifi ve tabiki saça sürülen yağlar, kına ve evde güzellik icin  hazırlanan cilt maskeleri yillardir hic değişmedi bizim buralarda. 

Size bir cilt maskesinden bahsetmek istiyoruz. 

Mercimek kepeği
Hamamda buharda cilt gozeneklerinin açılmasının ardından nemli yüze sürülen ve bir süre bekletildikten sonra cildi ovarak temizlenen mercimek kepegi, buharda yumuşayarak cilde peeling etkisi yapar, temizler ve besler. 

Yüzyıllardır Mardin'li kadinlarin kullandıkları cilt güzelliklerini borçlu oldukları bu güzel geleneği sizinle paylaşıyoruz. 

İceriginde  protein olmak üzere yuksek oranda A vitamini C vitamini,  potasyum, demir bulunan kırmızi mercimek kepeği az bilinen doğal bir peeling maddesidir. Düzenli olarak cilt bakım rutinine dahil edildiği takdirde leke giderici, cilt rengini açıcı bir etkisi vardır. Aynı zamanda akne ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olan mercimek kepeği, cildi kir ve tozdan arındırarak gözenekleri açar. 

Bu dogal cilt ürününü haftada iki gün kullanmanizi  öneririz.

Benzer Ürünler