Mardin Savur Fasulyesi

Mardin Savur Fasulyesi

4.11
Price : $6.27(Vat included)

Mardin Savur Fasulyesi (1000 g ) Yerli Üretim & Doğal

1000 g

Artır Azalt

MARDİN SAVUR FASULYESİ

Mardin denilince akla Yaşar Kemal'i Sarı Sıcak romanında betimledigi Anadolu gibi bozkırın sarısı ve yakıcı sıcağı gelir. 

1.5 milyon dönüm tarım arazisinde ekilen buğday ve onu olgunlaştıran yakıcı güneşle birleşince sarının her tonundan bahsetmek kaçınılmazdır.. 

Ancak öyle bir yer var ki Mardin'de. Dicle nehrinin kollarında ayrılan su ile beslenen Savur ilçesi ceviz, badem ağaçlarının oluşturduğu  yeşil örtüsü ile sarının hakimiyetine meydan okuyan en ozel ilcesidir. Mardin'de yetiştirilen sebze ve meyvenin büyük çoğunluğu Savur'dan gelir. 

Bugun size bu ürünlerden biri olan  Savur Fasulyesinden bahsetmek istiyoruz. 

Taze iken cok lezzetliyken kurutulmus olanının tadı, tartışmasız açık ara bir çok fasulyeye fark atar. Ilacsız tarim ve küçük üretici ürünü olan Savur Fasulyesin üretim kapasitesi cok düşüktür. Önceden ayırtmaniz gerekir.
Simdi kısıtlı miktarda stoklarımızda satışta olan Savur kurufasulyesini denemenizi tavsiye ederiz. 

 

Kış mevsiminin en güzel yemeklerinden olan kuru fasulye, zengin mineral içeriğiyle kışın hastalıklara karşı daha açık hale gelen vücudunuzu korumaya yardımcı olur. Az kalori oranı sayesinde diyetlerin vazgeçilmez bir besini olup; lifli yapısı sayesinde uzun süre tok tutar ve sindirimi rahatlatır. 

Protein açısından kırmızı et ile eş değer olduğu söylenen kuru fasulye, özellikle vejetaryen ve vegan beslenme yöntemlerinde oldukça sık kullanılan bir besin maddesidir. 
Zengin folik asit ve demir içeriği sayesinde kemikleri güçlendirir ve enerji verir.

 

Yeni Eklenen Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: EN